Yaz aylarının son haftalarına girmişken yeni bir alışveriş listesi oluşturmanın tam da sırası. Bu sezonun en göze çarpan parçaları bize geçmişe yolculuk yaptırır cinsten olsa gerek. Retro severler, 70’li ve 80’li yılların tarzlarıyla sıcak bir kış geçirebilirler. Yeni sezonun trend parçalarına ve moda haftasında sergilenen silüetlere bir bakalım.”

Kelebekler

Yazdan kalma kelebekler sonbahar-kış sezonunda kıyafetlerimizi süslüyor adeta. Kelebek baskılı şifon etekler ve gömlekler hit parçalar arasında yer alırken bizim içimizi açan cinsten bir trend sergiliyor. Bej ve siyah tonlarında bir hayli gördüğümüz kelebekler bu sezon kombinlerimizde yaşayacak.

Alakasız

Alakasız parçalarla uyumsuzluğun içerisinde ufak nüanslarla bir uyum yakalayacağımız cinsten bir trend olan bu formlar sizi eklektik bir havaya sokabilir. Dikkat etmeniz gereken trendlerden biri olan alakasız parçalarla kombin yapmak hem zor hem de bir hayli kolay aslında birkaç kombin araştırmasıyla zıt renkleri ve parçaları bir arada kullanarak tarzınıza tarz katabilirsiniz.

Takım Elbise

Etek ve ceket formlarıyla yapacağınız takım elbise kombinleri hem zarafetin öncüsü olmuştur hem de maskülen tarz olarak ön sıralarda yerini korumuştur. Her zaman bir klasik olan takım elbise formları sizi sofistik bir havaya sokarak ciddiyetinizi koruyacaktır.

Kapitone

Daha çok koltukların kaplamasında görmeye alışkın olduğumuz kapitone desenler şimdi kombinlerde… İster bir mantoda ister bir çantada tercih edebileceğiniz kapitone desenler aynı zamanda ağır ve iddialı olmasından dolayı kombinde star yapacağınız parça olmalı. Kombini tamamıyla duru ve sade bir forma sokarak tek bir parçada bu detayı kullanabilirsiniz.

Püskül

Yine eskiye dönüyoruz ve püsküllerin esintisi diyoruz. Püsküllü detaylar bu sene hitler arasında, hem zarif hem modern bir detay olan püsküller özellikle bu sene blazer ceket altına giyeceğiniz eteklerde çok hoş duracak. Kalça hizasına kadar gelen klasik blazerların altından çıkan zıt renklerle çok tarz gözükeceksiniz. Ayrıca püskül detayları kontrast yaratmak isteyenler için de çok büyük bir kolaylık sağlıyor.