“Kaşlarından memnun olmayanlar daha kalın kaşlara sahip olmak için şimdilerde kaş ektiriyorlar. Kaş ekimi ile ilgili merak edilenleri Dr. M. Emre Çiçek’e sorduk”

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesindeki mikro greftler (tekli saç teli) alınarak kişinin kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir.

Kaş ekiminde kullanılacak teknik kişiden kişiye değişir mi?

Genelde aynı teknik kullanılır fakat kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz eder.

Kaş ekimi herkese uygulanabilir mi?

Ense bölgesinde saçları olan herkese uygulanabilir.

Uygulama esnasında ağrı hissediliyor mu?

Kesinlikle hayır. İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alanda, soğuk spreylerle ya da pomatlarla acı hissiyatı ortadan kaldırılır. Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha fazla acıya neden olmaktadır.

Kaş ekiminde doğal görünüm sağlanabilir mi?

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir nasıl ki herkesin saçı, kaşı birbirinden farklılık arz ediyorsa… Buna bağlı olarak ekilecek kaşın kalınlığı, inceliği kişinindaha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalı. Çok sık ve gür bir saça sahip olan bir kişiye seyrek ya da çok ince bir kaş modeli uygun olmayacağı gibi saçları seyrek olan birine de sık ve kalın bir kaş uygun olmaz.

Kaşın nasıl olacağına karar verirken nelere dikkat edilmelidir?

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemli, bu nedenle doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken; kalın bir kaşı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz fakat ince bir kaşa yoğun ve kalın bir kaş görüntüsü veremezsiniz. Kaşlarınızın biraz normalden kalın olmasında herhangi bir sakınca yoktur.