Eski Milli futbolcu Emre Aşık, tehdit edildiğini gerekçe göstererek yaptığı şikayet üzerine gözaltına alınan boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Sarnıç hakkında son günlerde ortaya çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulundu. Emre Aşık’ın “Evlilik birliği dahilinde gözüken bu evlilik tamamen bir kumpastır. Kumpası maalesef göremedim. Etrafımda uyaranlar, ailem, arkadaşlarımın beni defalarca uyarmasına rağmen onları dinlemedim, hata yaptım” diyerek başladığı konuşmada “Hatalıyım ama ardından bu süre zarfında etrafım boşaltıldı ve yalnız bırakıldım. Bu planlı ve bilinçli bir şekilde yapıldı” dedi

Emre Aşık; ailesi, avukatları, bakıcılar, okul öğretmenleri ve kendisinin Yağmur Sarnıç tarafından defalarca tehdit edildiğini iddia etti. 

Emre Aşık: Bu evlilik tamamen bir kumpastır - 2

Aşık, “İtibarım yerle bir oldu. Yerle bir etmeye çalıştılar ben de en sonunda sizin gibi adıma düzenlenen cinayet planıyla hayretler içinde şahit oldum” ifadelerini kullandı.

Aşık, “Şimdi söylemek istiyorum ki, Allah’a bir can borcum var. Allah’tan başka kimseden de korkmuyorum. Yanlış bir evlilik yaptım ve bunun bedelini ağır şekilde ödedim. Ancak bunu çocuklarımın ödemesine asla izin vermeyeceğim” diye konuştu.

Emre Aşık: Bu evlilik tamamen bir kumpastır - 4

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, hükümetine, adaletine ve kolluk kuvvetlerine güveninin tam olduğunu vurgulayan Aşık, “Haklı olduğum davada adaletin en kısa zamanda tecelli edeceğine inanmaktayım” şeklinde konuştu.

Emre Aşık: Bu evlilik tamamen bir kumpastır - 5

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet, ise şunları söyledi: “Düzce dosyasında adı geçen Erdi Sungur bana ulaştı ve ikinci bir öldürme eyleminin gerçekleşebileceğini söyledi.  Bu eylemi planlayan kişinin ismini de bizimle paylaştı. Biz savcılığa intikal etmeden, kendisi ihbarcı olarak bunu bizimle paylaştı. Bunun üzerine de birtakım operasyonlar yapılmış, her iki şüpheliden ifadeler alınmıştır. Hem Yağmur Sarnıç hem Baycan Şenürek isimleri bizde var. Soruşturma devam ediyor”

Bir diğer avukatı Ali Kemal Atçeken de, “Biz yaklaşık orada 10-15 milyonluk bir kayıp olduğunu şimdiye kadar tespit etmiş durumdayız. Şirketin içinin boşaltılması ile ilgili operasyonlarda her türlü hile ve hırsızlık yöntemlerine başvurulduğunu biliyoruz. Aynı zamanda şirketin içi boşaltılırken sadece bildiğimiz dolandırıcılık değil aynı zamanda uluslararası kredi kartı dolandırıcılığına giden bir süreç söz konusu. Yaklaşık 500 bin Euro bir kredi kartı dolandırıcılığı söz konusu” şeklinde konuştu.