İşe giderken sürekli aynı stile takılmanız normal. Fakat pazartesiden cumaya gardırobunuza biraz eğlence katmak aslında oldukça kolay

Tarzınızla ilgili biraz sıkışmış mı hissediyorsunuz? Aşağıdaki önerilerle yeni bir bakış açısı edinip, yeni bir stile geçiş yapmak için yapabileceklerinizi keşfedin!

Ofis Hayatınıza Yeni Bir Soluk Getirmek

Günlerinizi bir ofiste geçiriyorsanız, dolabınızda muhtemelen ütülenmiş bir gömlek, babetler ve topuklular gibi akıllı alternatiflerle doludur. Ancak bu 9-6 modasını daha havalı bir hale getirmenin birçok yolu var. Gömlek yerine yüksek kaliteli, basit bir beyaz tişört de ceket içine giyildiğinde, harika ve aynı derecede profesyonel görünür.

Kumaş pantolonu da süet ya da deri ile değiştirerek modern bir güncelleme yapın. Deri kumaş çalışma ortamınız için biraz fazla cesursa, onun yerine beklenmedik renkler veya baskılar ile toplantı odası stilinize yenilik katın. Siyahtan çok mercan, çizgili veya soluk pembe deneyin; lacivert yerine açık mavi veya civciv sarısı pantolon edinin.

Evden Çalışanlar

Evden çalışıyorsanız ya da tam zamanlı bir anneyseniz kıyafetlerinizi görmezden gelmek kolay olabilir; ancak aslında evden ayrılmasanız da giyiminize önem vermek sizi daha enerjik ve üretken hissettirir, üretken hissetmenin de kimseye bir zararı yok! Her sabah bir yere gidiyormuş gibi hazırlanın. İşe başlamak için daha motive hissettiğinizi göreceksiniz.

Son Rötuşları Gözden Kaçırmayın

Tarzınız ne kadar hoş olursa olsun, cansız saçlarınız kendinize güveninizi ve enerjinizi düşürebilir. Havalı bir saç modeli, işyerinizde standart kıyafetinize bile bir hava vermek için harika bir yoldur. Doğru saç stilini bulmak size zor gelse de, düzenli şekillendirme saçlarınızı günlük olarak daha yönetilebilir hale getirecektir.

Bir Gece Önceden Hazırlanın

Dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının kadın CEO’larının bir gece önceden kıyafetlerini seçmesinin bir nedeni var. Yatmadan önce hazırlanın, uyandığınızda planlanmış bir görünüme sahip olmak, kendinizi en iyi halinizde hissetmenizi kolaylaştırır.

Moda Trendlerine Kişisel Tarzınızı da Ekleyin

Trend ne olursa olsun, kendinizi iyi hissettiren, rahat ve kolay giyilen stilleri tercih etmelisiniz. Hem ofis hem de evde çalışanlar için en sevdiğimiz stiller arasında, anvelop elbiseler, bol kapriler, ipeksi bluzlar veya siyah kot pantolonların üstündeki tunikler var. Bunları renk, doku ve baskı ile canlandırabilirsiniz.