Ünlü aktör Johnny Depp, eski eşi Amber Heard’e şiddet uyguladığı iddiasını gündeme taşıyan The Sun’a açtığı iftira davasını kaybetti. Deep “İmajım zedelendi” diyerek tazminat talebinde bulunmuştu

Oyuncu Johnny Depp, kendisi hakkında eski eşi Amber Heard’e şiddet uyguladığı iddiasını gündeme taşıyan The Sun gazetesine açtığı iftira davasını kaybetti.

Amber Heard'e şiddet uyguladığı iddia edilen Johnny Depp iftira davasını kaybetti - Magazin haberleri

Londra’daki Yüksek Mahkeme, Depp’in The Sun’ın kendisi hakkında yaptığı haberlerle ilgili olarak açtığı iftira davasında imajı zedelendiği için tazminat alma talebini reddetti. 

The Sun gazetesinin sözcüsü kararın ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

The Sun direndi ve yirmi yılı aşkın süredir aile içi şiddet mağdurları için kampanya yürüttü. Aile içi taciz mağdurları asla susturulmamalıdır. Yargıç’a dikkatli değerlendirmesi için teşekkür ediyoruz ve Amber Heard’a mahkemeye ifade verme cesareti için teşekkür ediyoruz.

Amber Heard'e şiddet uyguladığı iddia edilen Johnny Depp iftira davasını kaybetti - Magazin haberleri

Depp, eşi Amber Heard ile 15 ay süren evliliğini 2016’DA noktaladı. Bu süreçte çiftin kavga görüntüleri internete sızarken, 30 yaşındaki Heard, Depp’in kendisine şiddet uyguladığını öne sürdü. 

Boşanmanın ardından, Depp, eski eşini ‘dövdüğünü’ yazdığı için The Sun’a iftira davası açtı.

57 yaşındaki oyuncunun kendisini çok ağır düzeyde istismar ettiğini söyleyen Heard, “Bazı olaylar o kadar vahimdi ki, kasten ya da kontrolünü kaybedip çizgiyi aşarak beni öldüreceğinden korktum. Özellikle ilişkimizin son döneminde beni pek çok kez bilhassa öldürmekle tehdit etti” diye konuştu.

Depp, ise suçlamaları reddederek asıl şiddet görenin kendisi olduğunu savundu.

Amber Heard'e şiddet uyguladığı iddia edilen Johnny Depp iftira davasını kaybetti - Magazin haberleri

34 yaşındaki Heard, geçtiğimiz haftalarda boşanma davası sonrası soluğu Türkiye’de almıştı.

Oyuncu, Bodrum, İstanbul ve Kapadokya’yı gezmişti.
Tatilini noktalayan Amber Heard, tekne gezisinde çekilen bir fotoğrafını, “Hoşça kal’ demek çok zor. Türkiye’yi çok seviyorum” notuyla yayınlamıştı.