Aktif spor yapanlar için kanın oksijen yoğunluğunu ve kadınların periyodunu takip eden HONOR MagicWatch 2, bir akıllı saatten beklenecek en iyi sağlık takibi özelliklerini bir arada barındırıyor.

HUAWEI Technologies çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle değer yaratan HONOR, popüler akıllı saati HONOR MagicWatch 2’ye iki önemli yenilik ekledi. Spor yapanlar için kanın oksijen yoğunluk oranı SpO2 takibi ve kadınlar için periyod takibi özellikleriyle güncellenen akıllı saat, hayatı kolaylaştıran ve sağlık takibini günün her anına yayan en iyi özellikleri bir arada sunuyor.

Spor yapanlar için SpO2 takibi

SpO2 değeri, kanın oksijen yoğunluk oranını ifade ediyor. HONOR MagicWatch 2 ile spor yaparken doku ve hücrelere ne kadar oranda oksijen sağlandığını gösteren bu değeri takip ederek vücudunuzun antrenmanlara ya da yüksek irtifaya ne kadar uyum sağladığını gözlemleyebilirsiniz.

Kanın oksijen doygunluğu ne kadar yüksek olursa, metabolizma da o kadar sağlıklı şekilde çalışır

%90 ve %100 arası bir doygunluk seviyesi normal olarak kabul ediliyor. Ancak %89 ve altındaki yoğunluk oranları yorgunluk, nefes darlığı, baş dönmesi, çarpıntı, zayıf hafıza gibi sorunlara yol açabilir. SpO2 oranının bu seviyeye inmesi durumunda yaptığınız aktiviteyi durdurmanız gerekir ve bu duruma neden olabilecek sağlık problemleri için bir sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir. Özellikle doğa yürüyüşü, kayak, tırmanış gibi aktivitelerde saatinizle Sp02 değerini kolaylıkla takip edebilmeniz çok önemli.

Kadınlar için periyot takibi

HONOR MagicWatch 2 periyot döngüsü takibi ve belirtileri, periyot tahminleri, menstrüel döngü verileri ve ortalama doğurganlık günleri gibi kadınlar için önemli olan bilgileri tek bir yerden sunabiliyor ve sizi diğer uygulamalar arasında kaybolmaktan kurtarıyor. HUAWEI Sağlık uygulaması üzerinden aktifleştirilebilen ve kısa bir süre içinde Türkiye’de de kullanılabilecek bu yeni özellikle birlikte, tahmini periyot gününü birkaç gün öncesinden bildirim olarak da alabilirsiniz.

15 farklı spor modu takibi

Koşu, yürüyüş, bisiklet, triatlon, havuzda yüzme, serbest antrenman ve kürek gibi 8 dış, 7 iç ortam sporu için ayrı ayrı hedef bazlı takip desteği sunan HONOR MagicWatch 2, başlangıçtan uzman seviyesine kadar 13 profesyonel iç ve dış ortam koşu parkuru desteği de sunuyor. Bu sayede ister başlangıç ister uzman seviyesinde olun, ihtiyaç duyduğunuz motivasyon desteği akıllı saatinizden geliyor.

2 haftaya varan pil ömrü

HONOR MagicWatch 2, uyku ritminizi takip ederek yaygın olarak görülen 6 uyku bozukluğu tipini hassas şekilde tespit ediyor ve buna göre uyku kalitenizi artıracak 200’ün üzerinde öneri sunuyor.

Akıllı saat, aynı zamanda stresli anlarınızda stres seviyenizi tespit edip, sakinleşebilmeniz için önerilen en etkili nefes egzersizlerini de size hatırlatıyor. Nabız atışınızı 7/24 takip ederek normal seviyenin üstünde ya da altında görüldüğünde size hemen uyarı gönderiyor.14 güne kadar pil ömrüyle öne çıkan HONOR MagicWatch 2, böylece kullanıcıların aradığı “aksesuar” hissini onlara en iyi şekilde sunabiliyor.