Altı yıldan fazladır yoğun bakımda olan ve bilinci kapalı olarak tedavisine devam edilen sanatçı Kenan Işık’ın durumunun iyiye gittiği iddia edilmişti. Işık’ın eşi Beril Hanım, bu haberlerin ardından açıklama yaptı

‘Kim Milyoner Olmak İster?’ adlı yarışmanın sunucusu ve Devlet Tiyatroları Yönetmeni ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın eski Genel Sanat Yönetmeni Kenan Işık’tan müjdeli haber geldiği haberleri herkesi heyecanlandırdı.

Sabah gazetesi köşe yazarlarından Yüksel Altuğ, ünlü sunucunun sağlık durumunun iyiye gittiğini duyurdu. Aytuğ, Kenan Işık’la ilgili verdiği haberde şunları aktardı:

“Uzun süredir koma halinde tedavi gören usta oyuncu ve sunucu Kenan Işık’tan müjdeli haber var. Benim de Ergun Uyar’ın sosyal medya paylaşımıyla haberim oldu. Müjdeyi, Işık’ın vefalı eşi Beril Hanım vermiş. Demiş ki: “Kenan Bey söylenenleri duyuyor. Gözleri ile konuşuyor. fakat tepki veremiyor henüz.”

VÜCUDUNU KENDİSİ TUTABİLİYOR

‘Vücudunu Kendisi Tutabiliyor’ 

“Yoğun bir biçimde fizyoterapi ve ergoterapi tedavisi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakileri takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde bazen tüm gün oturuyor.”

Vücudunu artık bütünüyle kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu.”

EŞİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Eşinden Açıklama Geldi 

Bu haberlerin ardından Kenan Işık’ın sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yapan eşi Beril Işık, “Kenan’ın durumunda o zamandan bu yana önemli bir değişiklik olmadı” ifadelerini kullandı.

KENAN IŞIKA NE OLMUŞTU

Kenan Işık’a Ne Olmuştu?

Kenan Işık, 2014 yılında gittiği otelin saunasından çıkarken ayağının kayması sonucu yere düşerek başını sert zemine çarptı. Işık, hemen hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Altı yıldır yaşam mücadelesini sürdüren Işık’ın tedavisi evinde devam ediyor.