kiyafet-seciminde-sagligimizi-olumsuz-etkileyen-hatalar

Kıyafetleri yanlış kullanmak bedenimize rahatsızlık vermekle kalmaz, bazı hastalıkların oluşmasına sebep olabilir. Kıyafet seçiminde öneriler…

Bazen kullanımını doğru sandığımız kıyafetlerin sağlığınızı olumsuz etkilediğini biliyor muydunuz? Kıyafetleri yanlış kullanmak bedenimize rahatsızlık vermekle kalmaz, bazı hastalıkların oluşmasına sebep olabilir. İşte kıyafet seçiminde sağlığımızı olumsuz etkileyen hatalar ve bununla ilgili öneriler…

Tüm yaz parmak arası terlik giymek

Parmak arası terlik ayağınıza hiç destek vermiyor. Bu, ayaklarınızın bütün yaz boyunca daha fazla baskı altına alınacağı anlamına gelir. Parmak arası terlikleri yalnızca sahile gitmek için kullanın veya parmak arası terliklerle ayaklarınıza daha fazla destek veren diğer ayakkabılar arasında geçiş yapın.

Çok dar pantolon giymek

Kendinizi sığdırmakta zorlandığınız pantolonları giymek mide yanmasına ve sindirim sorunlarına neden olabilir. Doğru seçim yapmak için pantolonu giydikten sonra iki parmak boşluk kalması önemli. Eğer bu olmuyorsa bir büyük bedenle değiştirin.

Sütyeni yanlış kullanmak

Sütyen kayışı omuzlarınıza doğru duruyorsa bu yanlış. Çünkü bu kullanım eksik destekten dolayı omuz ve sırt ağrılarına yol açabilir. Doğru kullanım: Doğru sütyen ölçümü yapın, sırt bandının yatay olmasına dikkat edin.

Yüksek topuklu ayakkabı giymek

Çok dar ayakkabılar ayakların sıkışmasına çıkıntılı kemikleri oluşmasına neden olabilir. Yüksek topuklu ayakkabılarda diz ve bel ağrısına yol açabilir. Ayaklarınız gün boyu şişebildiğinden, maksimum rahatlık için ayakkabılarınızı günün sonuna daha rahat olanıyla değiştirin. En uzun parmağınızla ayakkabının ucu arasında 2 santimetre boşluk bırakmalısınız.

Çok dar giyinmek nefes darlığına sebep oluyor

Çok sıkı giyinmek düğmeler arasında boşluk oluşturabilir. Bu rahatsızlığa ve zor nefes almaya neden olabilir. Bir gömlek giydiğinizde gömleğin düz ve pürüzsüz olduğundan ve düğmeler arasında boşluk olmadığından emin olun. Bunun yerine daha bol kesim gömlekler tercih edebilirsiniz.

Moda ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için lütfen tıklayınız.