Komşusu Hüseyin Meriç’i darbettiği gerekçesiyle ‘silahla kasten yaralama’ suçundan tutuklu yargılanan Halil Sezai Paracıkoğlu ile ilgili karar verildi. 41 yaşındaki şarkıcı ve oyuncu tahliye edildi

Tuzla’da komşusunu darbettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan Halil Sezai Paracıkoğlu, 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Halil Sezai Paracıkoğlu Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlanırken, müşteki Hüseyin Meriç ile taraf avukatları katıldı.

Halil Sezai’nin savunması tamamlanmasının ardından avukatlar Sezai’nin tahliyesini talep etti.

Beş ayrı suçtan yargılanan Halil Sezai, 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. Halil Sezai’nın kararla birlikte tahliyesine hükmedildi.

TAHLİYE SONRASI EVİNE GELDİ

TAHLİYE SONRASI EVİNE GELDİ 

Halil Sezai, tahliye olduktan sonra Kadıköy’deki evine geldi. Paracıkoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

13 YIL 10 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

13 YIL 10 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ! 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, 15 Eylül 2020 tarihinde saat 08.30 sıralarında Tuzla’da şüpheli Halil Sezai ile müşteki Hüseyin Meriç arasında tartışma yaşandığı belirtildi.

İddianamede müşteki Hüseyin Meriç’in ifadesine atfen, Halil Sezai’nin elinde odun ile müştekinin ikamet ettiği konuta girerek, “Seni öldürmeye geldim” diyerek tehdit ettiği, müştekiye vurduğu, bunun üzerine koşarak evin dışına çıktığı iddia edildi.

Halil Sezai’nin müştekinin evine girdiği yönündeki iddiayı kabul etmediği kaydedilen iddianamede, “Olay günü taraflar arasında gürültü yapma meselesi yüzünden tartışma yaşandığı, bu tartışma esnasında şüpheli Halil Sezai’nin müşteki Hüseyin Meriç’e hitaben elinde bulunan yaklaşık 30 santimlik odun parçası ile tehdit ettiği, küfür ve hakaret ettiği, odun parçası, tekme ve yumruk ile yaraladığı, müştekinin basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı” kaydedildi.

Halil Sezai’nin Hüseyin Meriç’e ait konuta izinsiz bir şekilde, meşru olmayan bir amaç için girdiği, burada kaldığı, ikametin kapısında kapalı konumda bulunan sinekliğe zarar verdiği, Hüseyin Meriç’in dışarıya çıkması üzerine kendisinin de bir süre sonra dışarıya çıktığı kaydedilen iddianamede, şüphelinin, ‘alenen hakaret’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘silahla kasten yaralama’, ‘silahla tehdit’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından 3 yıl 7 ay 15 günden 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.