Makyaj Artistlerinin Kullandığı 5 İpucu

Makyaj konusunda yeni şeyler denemeyi seviyorsanız ve işe yarayacak her türlü ipucuna açıksanız, sizler için işinizi kolaylaştırırken makyaj rutininize yenilik katacak profesyonel makyaj ipuçlarını listeledik.

Fondöteninizle Oynayın 

Cilt renginize uyan fondöteni bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Kendiniz için uygun rengi bir türlü bulamıyorsanız makyaj artistlerinin de çok sevdiği bir yöntem olan renkleri karıştırmayı deneyebilirsiniz. Fondöteninizin bir açık ve bir koyu rengini karıştırarak kendi renginizi bulabilirsiniz. Eğer günlük ve daha hafif bir ton istiyorsanız fondöteninizi gündüz kreminizle karıştırarak kullanın.

Parlak mı Mat mı? 

Makyaj yaparken cildinizi tanımalı ve yüzünüzün neresinin parlak neresinin mat durması gerektiğini bilmelisiniz. Bu yüzden, yüzünüzde yağlı bir görünüm değil de canlı bir görünüm istiyorsanız makyaj artistleri burun ucu, dudak üstü ve elmacık kemiklerinin üzeri gibi bölgelere parıltı katmanızı öneriyor.

Rujunuzu Daha Kalıcı Yapın 

Su geçirmez veya 8 saat kalıcı denilen rujların bile gün içerisinde yemek yedikçe, bir şeyler içtikçe çıktığını biliyoruz. Bunun önüne geçmek için en eski ve en kullanılan bir ipucunu size öneriyoruz; rujunuzdan önce aynı tonlarda dudak kalemini kullanın.

Daha Dolgun Dudaklar 

Birçok kişi daha dolgun göstermek için dudakları dudak çizgisi dışından çizerek kat kat dudak parlatıcısı uyguluyor. Bu, fotoğraflarda harika görünse de yakından bakıldığında çok kötü bir görüntüye sebep oluyor. Bunun önüne sadece dudaklarınızın merkezine hafif bir dudak parlatıcısı uygulayarak geçebilirsiniz.

Makyajı Uzun Süre Sabit Tutmak 

Eğer önemli bir etkinliğe hazırlanıyorsanız ve makyajınızın tüm gün ilk yapıldığı anki kadar harika görünmesi gerekiyorsa makyajınızı sabitlemelisiniz. Makyaj sabitleme spreyine sahip değilseniz saç spreyini havaya sıkıp içerisinden geçmeniz işinize yarayacaktır.