makyaj çantası

Günlük hayatta çoğu kadının vazgeçilmezleri arasında yer alan makyajın ne zaman ve nerede bozulabileceği belli olmaz. Bu nedenle çoğu kadın makyaj çantasında taşıması gereken önemli malzemeleri sizin için sıralıyoruz. 

İşte makyaj çantanızda mutlaka bulunması gereken 8 malzeme…

Ayna 

Yanınızda ayna taşıyarak pratik bir şekilde akan makyajınızın farkında olabilir, etrafta ayna aramaktan kurtulabilirsiniz. Bir tarafı büyük görünüm yansıtan bir diğer tarafı ise normal şekilde yansıtan küçük aynaları tercih edebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcı 

Göz makyajınızın gün içinde gittikçe canlılığını yitirdiğinde kirpik kıvırıcı sayesinde canlı ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olduğu için kısa bir süre içinde etkili bir sonuç elde edeceksiniz.

Bronzlaştırıcı 

Bronzlaştırıcılar, taze ve doğal bir görüntünün en etkili yollarından biridir. Makyaj çantanızda sürekli bronzlaştırıcı taşımak, gün içinde solgun hissettiğiniz anlarda imdadınıza koşabilir. 

Makyaj fırçası 

Cildinize yapacağınız herhangi bir makyaj müdahalesi için en gerekli şey şüphesiz makyaj fırçanız. Acil anlarda ellerinizi kullanarak da kapatıcı ya da allık sürebilirsiniz ama fırçanın verdiği görüntüye ulaşmanız biraz zor olabilir. 

Maskara 

Maskara kesinlikle makyaj çantanızda bulunması gereken en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Herhangi bir durumda örneğin, gözünüze toz kaçması, ağlamanız ve yanlışlıkla gözünüzü kaşımanız durumunda kirpiklerinizdeki maskara bozulacaktır. Bu gibi durumları düzeltmek için makyaj çantanızda mutlaka maskara bulundurun.

Kapatıcı 

Gün içinde akan makyajınızı ve belirgin halde olan cilt kusurlarınızı gizlemek için yanınızda kapatıcı taşımanız sizin için faydalı olacaktır. Mükemmel bir sonuç elde etmek için kapatıcıyı fırça yardımıyla sürün.

Ruj 

Gün içinde en çabucak silinecek şeylerden birisi de rujdur. Yemek yerken ya da bir şeyler içerken rujunuz kaybolabilir. Bu durumu önlemek için yanınızdan rujunuzu ayırmayın.  

Makyaj mendili 

Gün içerisinde makyajınızın görünümünü değiştirmek isteyebilirsiniz. Su ile yıkamak her zaman pratik olmayabilir ve su sizi tüm yüzünüzü yıkamak zorunda bırakabilir. Makyaj mendilleri ile ise sadece rötuş yapmak istediğiniz yeri temizleyebilir, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.