Makyaj Rutininizde Vazelin Kullanmanın 6 Yolu

Vazelini makyaj rutininize dahil etmeyi hiç düşündünüz mü? İyi bir nemlendirici olan vazelin, makyaj yaparken de oldukça ilginç faydalar sağlıyor.

Vazelin i makyaj rutininize dahil etmenin 6 yolunu aşağıya bırakıyoruz.

Yumuşak ve ışıltılı dudaklar 

Vazelin, dudaklarınıza parlaklık verir ve dudaklarınızı derinlemesine nemlendirir. Dudaklarınızın doğal rengini vurgulamak istediğiniz zaman vazelin sürerek hızlı bir şekilde parlaklık elde edebilirsiniz. Dudağınıza sürdüğünüz rujun üzerine biraz vazelin sürerek dudaklarınızı daha dolgun ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Uzun kirpikler 

Uyumadan önce kirpiklerinize incecik bir kat vazelin sürmek daha kalın, daha uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır. Düzenli olarak yaptığınızda etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cildinizi parlatır 

Vazelini yüzünüze uyguladığınızda cildinizde nemli ve parlak bir görüntü ortaya çıkacaktır. Elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına ve kaş kemiklerinize az miktar vazelin sürmeniz tüm ışığı doğru yere çekerek cildinize harika bir parıltı verecektir.

Kaşlarınızı düzeltir 

Kaşlarınızı bir türlü kontrol altına alamıyorsanız vazelin kullanmak en iyi yöntemlerden biri olabilir. Kaş bölgenize biraz vazelin sürerek kaş şeklinizin bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Ciltteki pullanmaları önler 

Eğer makyaj yapmayı seviyor ve T bölgesindeki kuruluktan şikâyetçiyseniz kapatıcı sürmeden önce vazelin sürmeniz kapatıcıyı daha iyi gösterecektir.

Makyaj malzemelerini dönüştürebilirsiniz 

Örneğin allığınızı vazelinle karıştırarak ruj olarak kullanabilirsiniz veya tam tersi olarak ruju vazelin ile birlikte allığa dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde sevdiğiniz tonları vazelin sayesinde istediğiniz malzemelere dönüştürebilirsiniz.