Makyajla Gençleşmenin 7 Yolu

Çoğumuz zamanla oluşan kırışıklıkları azaltmak için birçok yönteme başvuruyoruz. Cilt bakımları, çeşitli uygulamalar, kremler, maskeler… Tüm bunları halihazırda uygularken vereceğimiz birkaç makyaj hilesiyle de genç bir görünüme sahip olmanız oldukça mümkün.

1. Maskara ile Gözlerinizi Vurgulayın 

Kirpiklerinize süreceğiniz maskaranın gücünü hafife almayın. Maskara kullanarak gözlerinizi daha çok canlandırabilirsiniz. Kirpiklerinizi rimel uygulamak ve biraz kıvırmak görünümünüze tazelik katmak oldukça etkili bir yöntemdir.

2. Yanaklarınızı Vurgulayın 

Yaş ilerledikçe, aynı zamanda günlük hayatın yoğun temposuyla beraber, cildimiz rengini kaybetmeye başlar. Yanaklarınıza ve elmacık kemiklerinize süreceğiniz allık ise yüzünüze renk katmakta ve yüzünüzü olduğundan daha genç göstermekte oldukça iyidir. Ayrıca toprak tonları yüzünüze daha sert ve solgun gözükmenize neden olacağı için pembe veya turuncu renklerdeki allıkları tercih etmeye dikkat edin.

3. Yüzünüzün Parıldamasını Sağlayın 

Yaş ilerledikçe cilt parlaklığı ortadan kaybolmaya başlar. Çizgiler arasında kaybolmaya başlayan ışıltınızı geri kazanmak için makyaj çantanızda mutlaka aydınlatıcıyı eksik etmeyin. Yüzünüzde yanaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çenenize süreceğiniz aydınlatıcı sayesinde daha genç bir görünüm yakalayabilirsiniz.

4. Su Bazlı Fondöten Kullanın 

Su bazlı fondötenler, yüzünüzü daha genç göstermek için etkili bir yoldur. Çünkü bu tür ürünler cildinizdeki yansıtıcı pigmentleri harekete geçirir. Ayrıca fondöteni özellikle burnunuza, yanaklarınıza ve göz çevrenize küçük dokunuşlar yaparak uygulamaya özen gösterin.

5. Doğal Tonlarda Ruj Sürün 

Doğal renklerdeki rujları tercih etmeniz sizi daha genç gösterecektir. Dudak renginize yakın renkteki bir dudak kalemiyle çok abartmadan ve kendi dudak şeklinizin dışına çıkmadan dudaklarınızın çevresine sürün. Ardından ruj sürerek ruju iyi dağıtmaya özen gösterin. Tercihinize bağlı olarak dudak parlatıcısı da tercih edebilirsiniz.

6. Kaşlarınızı Doldurun 

Kalın kaş genç gösterir diye, kaşlarınızın doğal yapısını bozarak kalınlaştırmaya çalışmayın. Kendi kaş şeklinizi takip ederek dolgunluk katın, kaş üstlerine kat çıkmadan eklenen dolgunluk kaşlarınızı daha dik gösterir. Çok koyu kaş boyalarını tercih etmeniz sizi tam tersi yaşlı göstereceği için daha çok kumral ve küllü tonlarındaki renklerle kaşlarınızı doldurmayı tercih edin.

7. Açık Renkte Far Sürün 

Far sürmeden önce far bazı kullanmak gerekir. Çünkü kırışık göz kapaklarının arasında kalan farlar birikme yapacağı için kötü bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Far bazı ise bu kırışıkların arasını doldurur ve farın birikme yapmasını önler. Far sürerken açık renkli tonlar tercih etmeniz gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlayacaktır. Bu sayede genç bakışlar elde edebilirsiniz.