Masterchef Türkiye 2020’nin finali dün akşam gerçekleşti. Barbaros ve Serhat arasında gerçekleşen finalde, iki yarışmacı canlı yayında yemek yaptı. Nefes kesen mücadelenin yaşandığı Masterchef’te şampiyon belli oldu. Kupayı almak için son kez mutfakta hünerlerini sergileyen ikili heyecanını tutamadı. Öte yandan ödül de açıklandı. Şampiyonun belirlendiği yarışma sonrası başarılı yarışmacıdan ilk paylaşım da geldi. İşte büyük finalde yaşanan gelişmeler…

MasterChef Türkiye 2020’de heyecanla beklenen büyük gün geldi çattı. Barbaros ve Serhat sezonu şampiyon tamamlamak adına son kez tezgah başına geçti.

Ailelerin eşlik ettiği MasterChef Türkiye’de yarışmacılar son yemeği canlı yayında yaptı.

Canlı yayında yarışmacılar yemeğe başlamadan açıklama yapan Somer Şef, “Sonuçtan bağımsız olarak, “Saygınızla, emeğinizle sizin ikiniz de bizim için şampiyonsunuz” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYON BELLİ OLDU

Şampiyon Belli Oldu 

İki gün devam eden ve canlı yayında yemek yaparak şampiyonluk için yarışan isimlerden kazanan belli oldu. Fakat aralarında fark sadece 2 puan.

Masterchef’te bu yıl şampiyon 144 puanla Serhat oldu. Barbaros’un toplam puanı ise 142.

Serhat’tan İlk Açıklama 

Serhat kazandığı açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Annem dedi ki ortadan ikiye bölemiyorlar mı kupayı? Bir kupa ama iki şampiyon var. O yüzden bu kupayı Barbaros Yoloğlu’yla kaldıracağım.

Büyük Ödül Araba 

MasterChef’te büyük ödül belli oldu. MasterChef şampiyonu Serhat Jeep’in sahibi oldu

BÜYÜK ÖDÜL ARABA

Barbaros’tan İlk Paylaşım 

‘MasterChef Türkiye 2020’nin ikincisi Barbaros Yoloğlu, Instagram hesabından şampiyon olan Serhat Doğramacı ile sarıldığı fotoğrafı paylaştı.

“Başta bütün TV8 ailesine ve Acun Medya’ya, bugüne kadar beni destekleyen bütün dostlarıma ve desteğini benden esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Sadece sizleri üzdüğüm için çok üzgünüm. Hiçbir şey bitmedi ve her şey yeni başlıyor. En başından beri en büyük rakibim olan kendimle yarışmaya devam edeceğim. Sadece biraz dinlenmeye ihtiyacım var. Saygılarımla.”