Meghan Markle, desteklediği bir vakfın Coronavirüs salgını sürecinde işini kaybeden kadınlara yardım etmesini takdir etti.

Smart Works kurumunun kadınları iş görüşmelerine harika bir şekilde hazırladığını belirten Markle, vakfın patronları arasında. 

Meghan Markle’ın genç kadınlara iş görüşmeleri konusunda danışmanlık yaptığı bir video paylaşan Smart Works, Markle’ın desteğini takipçileri ile paylaştı. 

Vakfın müşterilerine ayrı bir mesaj veren Markle, “Geçtiğimiz senelerde Smart Works ağında bu kadar çok yetenekli kadın ile tanışmaktan ve son olarak pandeminin gerçeklerine adapte olmak için yaptıkları çalışmaları görmekten onur duyuyorum. Kadınları güçlendirmeye devam etme ve bu süre zarfında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları güveni kullanmalarına yardımcı olma yetenekleri ilham verici” dedi. 

Markle, COVID-19 mücadelesine katkıda bulunmaya devam ediyor

Eşi Prens Harry ve oğulları Archie ile Los Angeles’a taşınan Meghan Markle, geçtiğimiz aylarda Kraliyet Ailesi’nden resmi olarak ayrılarak finansal olarak bağımsız olma kararı almıştı. Bu sürece rağmen İngiliz vakıfları ve kurumları ile iletişimini ve desteğini kesmeyen Markle, COVID-19 mücadelesine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Mart ayının sonunda Smart Works müşterileri ile bir danışmanlık serisi başlatan Markle, birçok kadın ile görüntülü konuşmalar gerçekleştirdi

Markle, vakfın Instagram hesaplarından paylaştıkları videoda genç bir kadına, “İnanılmaz özgüvenli ve hazır görünüyorsun ve buradaki herkesin çok heyecanlı olduğunu biliyorum. Şu sıralar dünyada birçok şey oluyor ve sadece böyle bir umut ışığı olmak ve bunu atlatmaya odaklanmak çok önemli. Bunu atlatmanız için tüm pozitifliğimi yollamak istiyorum” dedi. 

“Onlara destek olabildiğim için gurur duyuyorum”

İş arayan kadınlara danışmanlık ve görüşme kıyafeti sağlayan Smart Works vakfı, geçtiğimiz sonbahar Meghan Markle ile bir araya gelerek bir kapsül koleksiyon tasarlamıştı. “Genç kadınlara destek olmak benim için bir zevk. Onların ne kadar ilerlediğini ve ne kadar çok insana yardım ettiklerini görüyorsunuz. Onlara destek olabildiğim için gurur duyuyorum ama bu kadar inanılmaz kadın bana yardım edince her şey daha kolay oluyor” diyen Markle, Smart Works ile çalışmalarını anlatmıştı.