Survivor Türkiye yarışmasında birinci olduktan sonra ün kazanan Merve Oflaz, bir süredir birlikte olduğu iddia edilen Allan Hakko ile fotoğraf paylaşarak iddiaları doğruladı. Peki Merve Oflaz kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilenler…

Merve OflazAllan Hakko ile birlikteliğini Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar ile ilan etti.
Geçen kasım ayında ise iş insanı Allan Hakko ile oyuncu Merve Oflaz’ın, çoktan aynı evde yaşamaya başladığı iddia edilmişti.

Şimdiye kadar birlikte görüntü vermeyen ikili, geçtiğimiz hafta sonunu Uludağ’da geçirdi. Merve Oflaz bu tatilden fotoğraf paylaşarak ilişkilerini ilan etmiş oldu. 

Merve Oflaz - Allan Hakko

Merve Oflaz – Allan Hakko

Merve Oflaz Kimdir?

Merve Oflaz, 23 Mayız 1988 tarihinde İstanbul, Beykoz’da dünyaya gelmiştir. 5 yaşına kadar Beykoz’da yaşayan Merve Oflaz, ilkokul ve lise hayatını Çengelköy’de geçirdi. Çengelköy lisesinde okurken okulun voleybol takımında yer alan Oflaz, 2005 yılında liseden mezun oldu. Aynı zamanda lise yıllarında tenis ve yüzme ile ilgiliydi.

Merve Oflaz, liseden sonra Oto Show ve Boat Show gibi organizasyonlar gibi birçok işte çalıştı. Daha sonrasında Dalyan Kulüp’te tenis ve yüzme antrenörlüğü yapmaya başlayan Merve Oflaz, 2008 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunu kazandı. Üniversiteye devam ederken, 2008 yılında Acun ılıcalı’nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” adlı yarışmasına katıldı. 3 ay boyunca ekranlarda olan Merve Oflaz, yarışmadan 80 bin lira kazandı.

2010 yılında, Acun Ilıcalı’nın hazırladığı ve sunduğu survivor Türkiye’ye katıldı. 2010 yılında Survivor Türkiye yarışmasının şampiyonu Merve Oflaz olmuştur.

Diksiyon eğitimi ve oyunculuk eğitimi almaya başlayan Merve Oflaz, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Ayşe Hatun karakterini canlanmıştır. Daha sonrasında “Kalbim 4 Mevsim” adlı dizide başrol olarak Aslı karakterini canlandırmıştır.

Bunlar ile birlikte birçok dizide rol alan Merve Oflaz, 2015 yılında “Survivor All Star” yarışmasına katılmıştır.