Nur Yerlitaş anısına defile

Geceyi Yerlitaş’a ithafen gerçekleştirdiğini söyleyen Çam, “Bu defilemi kaybettiğimiz moda duayenimiz Nur Yerlitaş’a ithafen yapmak istedim.” dedi.

Ünlü mankenlerin podyuma çıktığı gecenin koreografisini Barış Küçükçiftçi, organizasyonu ise RNK prodüksiyonun Sahibi Mehmet Yıldırım yaptı.. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden modacı Nur Yerlitaş da unutulmadı.

Koronavirüs salgını sonrası ‘Yeni Normal’ ile birlikte alınan önlemler kapsamında, ünlü modacı Tolga Çam, 2020 yaz koleksiyonunu önceki akşam Beşiktaş Vodafone Arena’da tanıttı. Boğaz manzarası eşliğinde gerçekleşen yılın ilk sosyal mesafeli defilesinde Tülin Şahin, Günay Musayeva, Simge Tertemiz, Tuğba Melis Türk ve Seda Canpolat gibi ünlü mankenler podyuma çıktı.  30 parça yaz kreasyonunun tanıtıldığı gecede, tasarımlar beğeni aldı. Defileyi izleyenler arasında Linet, Aslı Hünel ve Umut Oğuz yer aldı.

Sosyal Mesafe Düzeninde İzlediler.

RNK Prodüksiyonun Sahibi Mehmet Yıldırım Alınan Önlemleri ve Projelerini Anlattı.

Defile öncesi kameraların karşısına geçen mankenler ve organizasyon ekibi muhabirlerin sorularını yanıtladı. Pandemi sonrası ilk defile etkinliğini gerçekleştiren RNK prodüksiyon sahibi Mehmet Yıldırım, alınan önlemleri ve projelerini anlattı. Sosyal mesafeyi dikkate aldıklarını belirten Mehmet Yıldırım, “Girişlerde ateş ölçme yapıyoruz. Oturma düzenini belirtilen sosyal mesafeye göre ayarladık. Belli noktalarda dezenfektanlar koyduk. Normalde pandemiden önce gerçekleştirmeyi düşünüyorduk, önümüzdeki günlerde bir çok projelerimiz var, aynı önlemleri almaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Nur Yerlitaş’ı Andılar

Modacı Tolga Çam, nisan ayında hayatını kaybeden ‘Hocam’ dediği Nur Yerlitaş’ı andı. Geceyi Yerlitaş’a ithafen gerçekleştirdiğini söyleyen Çam, “Bu defilemi kaybettiğimiz moda duayenimiz Nur Yerlitaş’a ithafen yapmak istedim. Kendisi benim hocam olur. Güzel bir gece hazırladık. Pandemi döneminde bir ayda hazırlandık. Beğenmenizi umuyorum” dedi. Çam, defilenin sonunda Tülin Şahin’le izleyenleri selamladı. Bu esnada Yerlitaş’ın barkovizyona yansıyan görüntüsü konuklara duygusal anlar yaşattı

8 Ay Sonra Podyuma Çıktı

Defilenin baş mankenlerinden Tülin Şahin, doğum sonrası ilk kez podyumda yürüdü. Kızı Siena Leyla’yı Kasım ayında dünyaya getiren Tülin Şahin, 8 ay sonra çıktığı podyumda izleyenleri kendine hayran bıraktı. Şahin, “Uzun zaman sonra ilk defilem olacak. Yürümeyi unutmadık umarım. Siena’yı doğduktan sonra da ilk defileme çıkıyorum” diye konuştu

Oyuncu ve manken Tuğba Melis Türk, gecede Nur Yerlitaş ile bir anısını paylaşarak “Onun anısına da yürümüş olacağız” diye konuştu: “Bundan tam bir sene önce Nur hanım ile yemekteydik ve masada başka kişilerde vardı. Normalde oyuncu da olduğum için bana “Ne zaman podyumları bırakıyorsun?” diye sormuşlardı. Nur hanım hemen atlayıp ‘Asla bırakmamalısın. Yapabildiğin yere kadar yapmalısın: Podyuma çok yakışıyorsun’ demişti. Böyle bir gecede onun anısına da yürümüş olacağız”

Linet, sağlık önlemleri konusunda Türkiye’ye övgüler yağdırdı. Türkiye’nin bu konuda iyi bir yol katettiğini ifade eden Linet, “Görüyorum ki Türkiye’de gerçekten çok güzel ilerliyoruz. Çok iyi korunuyoruz. Yurt dışından haberler geliyor. Çok kötü durumdalar” dedi. Pandemi nedeniyle evde kaldığı süre içerisinde formunu korumaya çalıştığını söyleyen Linet, “Evde sporuma devam ettim. Belki 2 kilo almışımdır ama o da keyfemi” dedi. Linet, son olarak ekonomik olarak zorlandığını açıklayan sanatçılarla ilgili “Ben zorlanmadım. Hatta yakın dostlarıma yardımcı olmaya çalıştım. Üzücü bir açıklama olarak görüyorum. Böyle bir şeye inanmıyorum. Çünkü pandemi de kimse alışveriş yapmadı, ne de bir şey aldı. Var olan borçlar biraz sıkıştırmış olabilir ama boğazdan kimse aç kalmaz. Fakirde olsanız. Allah çok daha zor durumda olanlara yardımcı olsun” açıklamasında bulundu.

Oğluyla Eşini İzledi

Oyuncu Umut Oğuz, podyuma çıkan eşi Sevilay Oğuz’u bu özel gecede yalnız bırakmadı. Oğuz, defileyi 1,5 yaşındaki oğlu Dora ile birlikte izledi.

Moda ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için lütfen tıklayınız.