sofistike modası

“Sofistike” birçok anlama gelmektedir. Moda terimi olarak; şık, seçkin, farklı gibi anlamlarda kullanılmakta ve “ince bir zevki” yansıtmaktadır.

Fransızca kökenli bir kelime olan “sofistike” birçok anlama gelmektedir. Yapmacık, içten olmayan (tavır, davranış, duygu), yanıltıcı gibi olumsuz anlamlarının yanı sıra gelişmiş, karmaşık, kültürlü, bilgili, seçkin, çok yönlü, içeriği zengin gibi olumlu anlamlara da geliyor. Sofistike giyim, farklı alanlarda anlamı değişen bu sözcük moda terimi olarak ise şık, seçkin, farklı gibi anlamlarda kullanılmakta ve “ince bir zevki” yansıtmaktadır. İşte sofistike giyim tarzı ile ilgili ayrıntılar…

Sofistike tarzı benimseyenler; tamamen hayal gücünün doğrultusunda giyinebilirler. Hiç bir kural, dayatma yoktur bu akımda. Etrafınıza baktığınızda, hoşunuza gider her şeyi kendinize aksesuar yapmakta özgürsünüz. Tamamen sizin düşünceniz doğrultusunda; uygulayacağınız parçaları, kendi stiliniz için kullanabilirsiniz. Buzdolabı üzerinde duran süs, size sadece buzdolabı süsü olarak görünmemeli. Ya da masanın üzerinde ki küçük örtü. Bunları üzerinize kullanacağınız aksesuar olarak görmelisiniz. Kolunuzda bileklik, başınızda toka gibi. Eğer bu şekilde görüyorsanız; sofistike giyim tarzı ile bütünleştiniz demektir.

Sofistike parçalar içinde neler var?

Modanın dayatmalarına bir baş kaldırış olan sofistike parçalar içerisinde; ekose pantolonlar, çok desenli kıyafetler, çiçek desenli elbiseler gibi parçalar olsa da, bu kıyafetleri hayalleri zorlayacak derecede kombinleyebilmeniz mümkündür. Sofistike giyim istenen tarzda birçok kombin imkanı sağladığı gibi yeni bir stil elde etmenizde de etkilidir.

Moda ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için lütfen tıklayınız.