aysegul-atik

“Önce Alışveriş Sonra Fiş” sloganı ile hafızalara kazınan KDV reklamları ile tüm Türkiye tarafından tanınan Ayşegül Atik, hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu Ayşegül Atik, 72 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir kanser tedavisi gören oyuncunun vefat haberini meslektaşı ve Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Koordinatörü Çetin Özen verdi.

Ayşegül Atik kimdir?

Usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik, 1948 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 1980’li yıllarda Ali Atik ile beraber “Önce Alışveriş Sonra Fiş” sloganı ile hafızalara kazınan KDV reklamlarında rol aldılar. Atik’in gerçek adı, Mürşide Ersoy’dur ve 5 kardeştir.

Ankara TED Koleji’ni bitiren Atik, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenen Ayşegül Atik, evliliğine 2002 yılında son vermişti. Ayrıca bu evlilikten Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur.

Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.

2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır.