Sensity

Gün ışığı ve açık havadan kapalı ortamlara giriş çıkışlarla ışık değişimlerinin yoğun olduğu bu günlerde fotokromik camlar gözler için teknolojik bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Gün ışığı ve açık havadan kapalı ortamlara giriş çıkışlarla ışık değişimlerinin yoğun olduğu bu günlerde fotokromik camlar gözler için teknolojik bir çözüm olarak öne çıkıyor. Yazın gelmesi ile birlikte açık havada gün ve güneş ışığı gözleri yorarken; yoğun ışıktan kapalı ortamlara geçişlerde ışık yoğunluğunun azalması ile gözlerde kasılma ve yorgunluklar oluşuyor. Değişen ışık ve çevre şartlarına hızlı uyum sağlamak üzere geliştirilen Seiko Sensity fotokromik gözlük camları; görüş performansını artırarak göz kasılmaları ve buna bağlı göz yorgunluklarını azaltıyor. 

Mevsimsel etkisi değişse de ultraviyole ışınlar göz sağlığını olumsuz etkiliyor. Özellikle yaz aylarında ultraviyole ışın miktarı çok daha fazla olduğundan gözlerin korunması da son derece önemli. Çeşitli yüzeylerden gelen ışık yansımaları, farklı ortamlarda ışığın yoğunluğundaki değişimler gözlerde adaptasyonu zorlaştırarak aşırı yorgunluğa sebep oluyor. Ultraviyole ışınların zararlı etkileri yıllar içinde birikme özelliğine sahip olduğundan bu ışınlardan her mevsim ve günün her saati korunmak göz sağlığı açısından son derece önemli. Değişen ihtiyaçlara odaklanan Seiko Optik’in teknolojik ürünü Sensity, tüm ışık ve çevre şartlarına hızlı uyum sağlıyor, sıcaklık, nem ya da UV seviyeleri ne olursa olsun sabitleme teknolojisi (Stabilight Technology) ile camın renk tonunu hassas bir şekilde ayarlıyor.

Seiko Sensity fotokromik gözlük camları gün ışığında koyulaşıyor, kapalı ortamda rengi açılarak fonksiyonel ve konforlu kullanım sağlıyor. Seiko Sensity, sıcaklık, nem ya da UV seviyeleri ne olursa olsun camın renk tonunu sabit tutan akıllı adaptif göz koruması sayesinde etkin koruma sağlıyor. Görüş kalitesini düşürmüyor. Sık sık değişen ve farklı ışık alan ortamlarda göz kamaşmasını ve gözlerin zorlanmasını önlüyor. 30 saniyede normal camlardan güneş gözlüğü tonlarına geçiş yapan Seiko Sensity; üç farklı renk seçeneği ile yaz şıklığını ekstra bir güneş gözlüğüne ihtiyaç duymaksızın tamamlıyor. Yeşil, kahve ve gri renk seçeneklerine sahip tonlar güneş gözlüğü seviyesine kadar kararabiliyor ve kesintisiz UV koruması sağlıyor. Seiko Sensity, ileri fotokromik teknolojisiyle kusursuz tasarımı birleştirerek, ışık değişimlerinde görüş konforunu artırıyor.

Moda ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için lütfen tıklayınız.